Oblečení a vybavení vhodné pro rybaření v tropech

makrelovec - pelamida - wahooV tropech panuje celoročně velmi teplé a obvykle i vlhké klima.
Při pobytu ve městech nebo restauračních zařízeních vystačíte s lehkou sportovní košilí a kalhotami.
Pro rybolov se nejvíce hodí triko nebo lehká košile a krátké kalhoty.
S ohledem na silné sluneční záření doporučujeme kvalitní krém s ochranným faktorem (nejlépe Daylong 25 nebo 40) a pokrývku hlavy s velkým kšiltem (ev. klobouk nebo rybářskou čepici s plátýnkem chránícím zátylek).
V případě, že budete rybařit nejen z lodě, ale i z korálových útesů, skal nebo kamenitých pláží, doporučujeme lehkou, ale pevnou obuv chránící kotníky – nejlépe neoprenové (surfařské, resp. potápěčské) boty do vody.

Když bude pršet, pláštěnka stejně nepomůže, ale tenká nepromokavá bunda se může hodit jako ochrana před větrem a vodní tříští vznikající při jízdě lodí.

Korálové útesy tropických moří jsou nádherné – potápěčské brýle, šnorchl a ploutve rozhodně s sebou!

Obvykle postačující sada oblečení v rybářské sezóně:

Dále nezapomeňte:

Doporučené rybářské vybavení viz menu způsoby rybolovu.

Zavazadla

zdolavani zraloka delky 205 cm uloveneho na trollingPři cestování letadlem v turistické třídě můžete v základní ceně letenky zpravidla přepravovat zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (případně do 30 kg) a jedno příruční zavazadlo o rozměrech nejvýše 25x30x50 cm. Hmotnost příručního zavazadla by neměla převyšovat 5 kg.
S ohledem na narůstající množství více či méně pochopitelných pravidel a přepravních i bezpečnostních omezení doporučujeme překontrolovat povolený počet a parametry zavazadel přepravovaných konkrétní leteckou společností.

Podle současných předpisů o mezinárodní letecké dopravě se šňůry, ostré předměty a mimo jiné ani rybářské pruty nesmí přepravovat v kabině letadla, ale je nutné je podat jako zavazadlo. Doporučujeme přepravovat cestovní vícedílné rybářské pruty dobře zabalené v zavazadle (ideální jsou speciální rybářské cestovní tašky s odděleným prostorem pro cestovní pruty).

Delší jednodílné a dvoudílné pruty obvykle nezbývá než přepravovat letadlem v pevných plastových tubusech. Součet rozměrů (délka+šířka+výška) žádného ze zavazadel by neměl překročit 200 cm. Většina společností přepravuje tubusy s rybářskými pruty jako standardní zavazadlo, ale některé je přepravují jako „sport equipment" a za přepravu tubusu účtují i několik set Euro.

Další informace naleznete v těchto odkazech: souostroví Maledivy, AndamanyEgypt - Rudé mořeMadagaskar, Keňa, ThajskoArgentinaBrazílie-AmazonieVenezuelaBelizePanamaKuba.